Komu darovat turecký čaj

Když si necháte zasklít balkon či ještě lépe lodžii a vytvoříte z tohoto prostoru zimní..

Read more

Komu darovat turecký čaj


Když si necháte zasklít balkon či ještě lépe lodžii a vytvoříte z tohoto prostoru zimní zahradu, v letních měsících tu máte spíše e skleník. A pokud budete mít v bytě jedno velké akvárium anebo nějakou vodní fontánku či obdobný zvlhčovač vzduchu, dostatek odpařené vody se vám v tom skleníku za příhodných podmínek může postarat o perfektní vlhké a teplé klima. Tímto jsme vám chtěli naznačit, jaké podmínky panují v Turecku, kde se pěstuje a sklízí turecký čaj.

čajový odvar

Když ponecháte v zasklené lodžii růst nějaké pokojové rostliny, co milují vlhký a teplý vzduch, bude se jim tu nebývalým způsobem dařit. A právě tak se daří i čajovníku, který k vám doputuje až z této daleké země. Vyznačuje se zvláštní vůní i chutí a zřejmě vás zaujme i samotný nálev, který je vybarven do hnědočerveného odstínu, a v němž se vyluhují všechny látky, co čaj do svých lístků absorboval z půdy plné živin.

popíjení čaje

Dárek pod vánoční stromek – Vánoce jsou ideální období vyzkoušet něco nového anebo se věnovat tradiční zábavě. Máme totiž konečně také více času na sebe a své blízké, a lépe si tu uvědomíme soudržnost mezi lidmi a vzácnost kontaktu s někým, koho máme rádi, a s kým se rádi obejmeme nebo s kým si povídáme a vyměňujeme životní názory. K popíjení čaje můžete nabádat i tím, že jej darujete pod vánočním stromkem někomu z vašich blízkých, a pokud turecký čaj neznají, může to být pro ně nová zajímavá zkušenost.

Čaj na dovolené – každý z nás si představuje svou dovolenou jinak, někdo putuje k moři, jiný třeba do hor. Pokud vám vyhovuje horské prostředí a pronajatá chata či penzion s krásným výhledem do údolí, bude se vám tu vychutnávat čaj mnohem lépe, než někde ve městě. Vzít si kvalitní čaj s sebou na dovolenou, není nic neobvyklého, a ten turecký se k tomu může skvěle hodit. Můžete jej popíjet ráno před horskou túrou, nebo ještě lépe navečer před večeří, na terase, pár hodin před západem slunce.