Komu darovat turecký čaj

Když si necháte zasklít balkon či ještě lépe lodžii a vytvoříte z tohoto prostoru zimní..

Read more

Komu darovat turecký čaj


Když si necháte zasklít balkon či ještě lépe lodžii a vytvoříte z tohoto prostoru zimní zahradu, v letních měsících tu máte spíše e skleník. A pokud budete mít v bytě jedno velké akvárium anebo nějakou vodní fontánku či obdobný zvlhčovač vzduchu, dostatek odpařené vody se vám v tom skleníku za příhodných podmínek může postarat o perfektní vlhké a teplé klima. Tímto jsme vám chtěli naznačit, jaké podmínky panují v Turecku, kde se pěstuje a sklízí turecký čaj.

čajový odvar

Když ponecháte v zasklené lodžii růst nějaké pokojové rostliny, co milují vlhký a teplý vzduch, bude se jim tu nebývalým způsobem dařit. A právě tak se daří i čajovníku, který k vám doputuje až z této daleké země. Vyznačuje se zvláštní vůní i chutí a zřejmě vás zaujme i samotný nálev, který je vybarven do hnědočerveného odstínu, a v němž se vyluhují všechny látky, co čaj do svých lístků absorboval z půdy plné živin.

popíjení čaje

Dárek pod vánoční stromek – Vánoce jsou ideální období vyzkoušet něco nového anebo se věnovat tradiční zábavě. Máme totiž konečně také více času na sebe a své blízké, a lépe si tu uvědomíme soudržnost mezi lidmi a vzácnost kontaktu s někým, koho máme rádi, a s kým se rádi obejmeme nebo s kým si povídáme a vyměňujeme životní názory. K popíjení čaje můžete nabádat i tím, že jej darujete pod vánočním stromkem někomu z vašich blízkých, a pokud turecký čaj neznají, může to být pro ně nová zajímavá zkušenost.

Čaj na dovolené – každý z nás si představuje svou dovolenou jinak, někdo putuje k moři, jiný třeba do hor. Pokud vám vyhovuje horské prostředí a pronajatá chata či penzion s krásným výhledem do údolí, bude se vám tu vychutnávat čaj mnohem lépe, než někde ve městě. Vzít si kvalitní čaj s sebou na dovolenou, není nic neobvyklého, a ten turecký se k tomu může skvěle hodit. Můžete jej popíjet ráno před horskou túrou, nebo ještě lépe navečer před večeří, na terase, pár hodin před západem slunce.

Inkoustový byznys: zabila komerce tetování?

Mezi věty, které tatéři z duše nenávidí, patří mimo „bude to bolet?“ také „nemáte tu..

Read more

Inkoustový byznys: zabila komerce tetování?


Mezi věty, které tatéři z duše nenávidí, patří mimo „bude to bolet?“ také „nemáte tu nějaký šablony?“,  „no, já to viděla u kamarádky.“ a „až mě to přestane bavit, dá se to odstranit, že jo? Laserem?“ Podstatou tetování je, že je navěky, a že by mělo být osobní. Pokud přijdete do tetovacího studia, tak se počítá s tím, že budete mít v hlavě nějaký nápad, a že to bude něco, co je jenom vaše, a co pro vás něco znamená.
mladík s tetováním
Samozřejmě, ten, kdo vám obrázek dělá, vám může pomoci s některými detaily, řekne vám, co jde a nejde, co bude a nebude vypadat dobře, ale zákazníka, který nemá nejmenší představu, co by vlastně rád, a chce se jen vytáhnout před kamarády, bude většina umělců s jehlou nenávidět. A s tím, jak se kérky dostávají do módy, tohoto typu lidí v salonech bohužel přibývá. Ano, když vás tetování omrzí, tak se dá samozřejmě odstranit pomocí laseru, ale je to náročná, drahá a bolestivá procedura, a na kůži často zůstanou drobné jizvy.
 potetovaný zrzoun
Komercionalizace tatérství toho s sebou přinesla spoustu dobrého. Už se netetuje v zapadlých špeluňkách, ale v normálních studiích, která jsou bezpečná pro zákazníka a nabízejí i větší komfort pro lidi s jehlou. Prostředí je čisté, sterilní, vybavení profesionální Na druhou stranu se zabydlel pocit, že když mám peníze, tak jsem pán, a můžu si nechat vytetovat cokoli a od kohokoli. Bylo by proto dobré si občas připomenout, že tatér není váš pekař, který vám ráno prodá housku. Duchem tetování ale je, že jeho tvůrci jsou stále umělci, svobodné duše, které se nerady nechávají svazovat pravidly. Ve svém salonu si pravidla určují oni, a tato svoboda se nedá vyvážit žádnou finanční částkou. Je proto důležité, abyste měli respekt k tomu, pod jehož jehlu se svěřujete, a aby vaše přání nechat si na kůži něco zvěčnit by mělo být zakořeněné hlouběji než „viděla jsem to u Mileny z HR“.

Od dodávky ke gigantu: příběh AriZona Iced Tea

Cesta vzhůru Píše se rok 1971, když dva přátelé, John Ferolito a Don Vultaggio, kupují..

Read more

Od dodávky ke gigantu: příběh AriZona Iced Tea


Cesta vzhůru

Píše se rok 1971, když dva přátelé, John Ferolito a Don Vultaggio, kupují ojetou dodávku Wölksvagen a zakládají společnost pro rozvoz zlevněného piva a limonád. Zezačátku šlo o brigádu, kterou oba provozovali ve svém volném čase, ale, jakkoli neatraktivní se tento business mohl zdát, tak měl úspěch, a přátelé museli brzo přikoupit další vozy a začít se svému businessu věnovat naplno. K rozvážení partneři také brzy přidali vlastní značku, zaměřenou na výrobu ochucených minerálek a ležáku amerického typu, zvaného Midnight Dragon a Crazy Horse. Největší úspěch firmy ovšem přišel v devadesátých letech, kdy, inspirováni úspěchem výrobce balených džusů a čajů, firmy Snapple, začali Ferolito a Vultaggio vyrábět balený čaj, AriZona Teas. 
 led v pití

Problémy

Ferolito a Vultaggio mezi sebou v roce 1998, po Ferolitově stěhování na Floridu, uzavřeli dohodu, že svůj podíl ve společnosti nebudou odprodávat vnějším subjektům. Tato dohoda se ovšem stala v roce 2005 jádrem sporu, který vyvrcholil v roce 2012 soudním řízením. Ferolito se už do roku 2005 snažil dosáhnout prodeje svého podílu nadnárodním společnostem, jako Nestlé či Coca-Cola,  a podal dokonce žalobu, požadující rozpuštění Vultaggiova Beverage Marketing Inc.. V roce 2012 ovšem soud rozhodl, že Beverage Marketing se rušit nebude, a že má dokonce výhradní právo nákupu Ferolitova podílu ve firmě. To ale vedlo k další soudní při, tentokrát o reálné hodnotě firmy.  Zatímco Vultaggiovi právníci ocenili společnost na 430 milionů dolarů, Ferolito si nechal společnost ocenit na tři miliardy dolarů. 
 ledový čaj

Co dál?

V roce 2014 soud nařídil, že chce-li Vultaggio vykoupit Ferolitův podíl ve firmě, musí zaplatit miliardu dolarů. Dá se tedy říci, že co se ceny společnosti týče, soud rozhodl o ceně napůl cesty mezi oběma návrhy. Soud se také rozhodl přihlédnout ke schopnosti Beverage Marketing takovou cenu zaplatit, a přizpůsobit tomu podmínky platby.   
Ani vleklé spory mezi bývalými přáteli nezabránily společnosti v růstu. AriZona v současné době ovládá asi třetinu amerického trhu s nápoji, což z ní dělá úspěšnější službu než například Lipton nebo Coca-Cola

Největší chyby při vyjednávání

Nedaří se vám vyjednat si podmínky, které chcete, či máte problémy ve vztazích s klienty? Zamyslete..

Read more

Největší chyby při vyjednávání


Nedaří se vám vyjednat si podmínky, které chcete, či máte problémy ve vztazích s klienty? Zamyslete se nad typickým průběhem vašeho jednání.
 vousatý podnikatel
První, překvapivě častou, chybou je nebýt na jednání připraven. Základem úspěšného vyjednávání je mít jasnou představu o tom, čeho chcete dosáhnout. Kromě toho byste si také před vyjednáváním měli zjistit o protistraně všechny dostupné informace. Pakliže už někdo z vašeho okolí s vaším protějškem jednal, vyptejte se na průběh jednání, zjistěte si, jakým způsobem protistrana k jednání přistupuje, jak se v průběhu vyjednávání chová, a nezapomeňte si samozřejmě zjistit, jak předešlé jednání dopadlo. Pokud šlo předchozí jednání dobře a k oboustranné spokojenosti, je také možné si toho, kdo s vaším protějškem již spolupracoval, přizvat přímo k jednání.
 
Mnoho obchodníků dělá chybu i v tom, že druhou stranu berou jako soupeře, ne jako partnera. Zákazníci jsou zloději, investorům jde jen o vlastní prospěch, kolegům se nedá věřit, šéfové jsou jen pro vztek. Jakékoli ústupky jsou vnímány jako ztráta teritoria, které je nutné zabránit, a z jakéhokoli vyjednávání se stává boj o moc. Až příště půjdete na jednání, berte svou představu a představu protistrany jako dva výchozí body, a ne jako dva neslučitelné principy. To vám umožní nalézt s vaším partnerem společnou řeč, místo abyste se slepě pokoušeli dosáhnout svého.
 
Se slepou honbou za cílem je spojena i další častá chyba, kdy v průběhu jednání neposloucháte a nejste schopni flexibilně reagovat na změny v atmosféře. Pakliže dáváte v průběhu vyjednávání okázale najevo nezájem, může protistrana snadno nabýt dojem, že vám na dosažení jakéhokoli výsledku nezáleží. A v takovém případě nemá protistrana důvod, aby se o nějakou dohodu pokoušela ona. Proto v průběhu jednání naslouchejte, pište si poznámky, ptejte se a snažte se předvídat průběh jednání. To vám umožní vyhnout se nepředvídatelným zvratům a nečekaným situacím.
 muži s notebooky
V konečném důsledku tak platí pro obchodní jednání totéž co pro rozhovor s vašimi přáteli či rodinou. Udělejte si představu, co chcete říci, snažte se najít společnou řeč, naslouchejte a buďte pozorní. Buďte připraveni i na občasné neúspěchy, a berte je jako prostor pro zlepšení, nikoli jako osobní selhání. 

10 zásad dobrého leadera

Jak se stát leaderem, kterého ostatní respektují, a za kterým stojí? Začít se dá i..

Read more

10 zásad dobrého leadera


Jak se stát leaderem, kterého ostatní respektují, a za kterým stojí? Začít se dá i s pár jednoduchými zásadami.
 
1.      Tým nade vše
Anglické úsloví říká “there is no I in team”, tedy “ve slově tým není žádné já”. Dobrý leader to chápe, a vždy staví zájmy týmu nad své vlastní ego. Dobrý leader také umí vzbudit týmového ducha ve svých podřízených.
podnikatel a tým

2.      Přijímá kritiku a nevyhýbá se konfrontaci
Dobrý vůdce chápe, že věcná kritika je nástrojem zlepšení, nikoli osobním útokem, a to i když pochází od podřízeného. Leadeři úspěšných firem jsou schopni naslouchat svým zaměstnancům i tehdy, když s nimi tito lidé nesouhlasí.

3.      Zajímá se
Dobrého manažera poznáte podle toho, že zájem o jeho lidi nekončí zdmi kanceláře. „Jak se máte?“ není pro leadera obligátní otázka, ale skutečný projev zájmu, a také mu to umožní odhadnout, co od vás dnes může čekat.

žena s grafem
4.      Má vizi
Pro dobrého leadera je firma více než jen tabulky, grafy a výsledky. Firmu dnes tvoří zejména její image a dojem, který vzbuzuje v koncovém spotřebiteli. Dobrý vůdce to chápe, a umí se obklopit těmi, kteří sdílejí jeho vizi.

5.      Důvěřuje
Dobrý leader nemá potřebu dýchat vám při práci za krk. Ví, že si vás do týmu vybral z nějakého důvodu, a věří, že svou práci zvládnete. Zadá vám úkol, domluvíte se na tom, jak úkol pojmete, ale necítí potřebu kontrolovat každý váš krok.

6.      Má smysl pro humor
Není nic horšího, než když se šéf neumí zasmát světu ani sám sobě. Samozřejmě to neznamená, že se boss musí smát od rána do večera, ale práce s někým, kdo se neustále tváří jako na pohřbu, je pro podřízené utrpení.

7.      Přizná chybu
To, že je někdo ve vedení, neznamená, že má monopol na pravdu. I šéf se může zmýlit, a není nic horšího, než když nadřízený tvrdošíjně brání svou pravdu i tváří v tvář faktům. Dobrý leader uzná, že udělal chybu, jakmile tato chyba vyjde najevo, a postará se o zjednání nápravy.

8.      Jde příkladem
Pokud od vás leader něco chce, jde sám příkladem. Rozhodne-li se, že je potřeba zůstat v práci déle, nepůjde sám domů s úderem páté. Pokud je firma ve finančních nesnázích, bude leader hledat úspory nejdříve u sebe, ne u svých podřízených.

9.      Je flexibilní
Leader dokáže k úkolu přistoupit kreativně a přizpůsobit se dané situaci. Pokud standartní postupy nefungují, vůdce dokáže přemýšlet mimo vyjeté koleje a přijít s novým plánem.

10.  Má své zásady
Leader je flexibilní, ale zároveň má své jasné zásady, ze kterých neslevuje. Jeho spolupracovníci tyto zásady znají, a vědí, co od nadřízeného očekávat
 

Prodej léků

Vždycky jsem si říkala, že prodej léků je velice důležitý. A hlavně prodej léků musí..

Read more

Prodej léků

Vždycky jsem si říkala, že prodej léků je velice důležitý. A hlavně prodej léků musí být taky bezpečný. Opravdu si nedokáže představit, že by někdo prodával léčiva, aniž by k tomu měl nějaké preference anebo doporučení a nebo nějakou atestaci. Protože jsem taky slyšela různé názory, že mnoho lidí si myslí, že léky prodávat může opravdu kdokoliv. Jenomže tohle je opravdu veliký omyl. A taky jsem se v tomhle totiž spálila a hodně spletla. Mám sice vystudovanou zdravotnickou školu, ale když jsem chtěla jít pracovat do lékárny, tak po mně chtěli různé atesty. A tomu mi nestačila zdravotnická škola.

Prodej léků je důležitý.

Takže jsem si ještě udělala různé testy, bych mohla prodávat a manipulovat s léky. To včetně i viagry. Prodej viagry je v poslední době velice populární, protože mnoho mužů už je ve stresu a nefunguje jim sexuální život tak krásně, jak by si přáli. A aby mu že zase byli spokojení, a to v oblasti sexuálního a partnerského života, tak raději sahají po viagře. A viagru muž může sehnat jak na internetu bez receptu anebo taky v lékárně. Samozřejmě, že Viagra je taky s receptem. To ale musí muž první navštívit lékaře anebo sexuologa, který mu předepíše určitý druh viagry.

Viagra je lék pro muže.

Já osobně bych doporučovala opravdu všem mužům, aby navštívili první lékaře, protože lékař vám určí opravdu skvělou a správnou diagnózu, načež vám potom předepíše taky správný typ viagry. Viagra je totiž lék, který má více druhů a typů, takže kdybyste si ho kupovali sami, můžete se tedy splést. Já osobně bych si nikdy netroufnula kupovat léky jenom tak podle toho, jak si myslím. Já jsem zastáncem toho, že nejlépe lékař ví, co vám předepsat, protože vám udělá správnou diagnózu. A právě potom prodej viagry je pak častý, když ji pánové potřebují. A jakou viagru byste si koupili vy? Chtěli byste s receptem nebo bez receptu?

Jak se připravit na návštěvu zubaře

Proč se mnoho lidí bojí zubaře? Protože se domnívá, že zákrok bude tak bolestivý, že..

Read more

Jak se připravit na návštěvu zubaře

Proč se mnoho lidí bojí zubaře? Protože se domnívá, že zákrok bude tak bolestivý, že z něj budou v ordinaci omdlévat. Rozhodně to tak ale nemusí platit vždy a také ne u každého dentisty.

Dobrý zubař pracuje bezbolestně

V první řadě to chce najít zubaře v Praze, který pracuje tak, aby se pacient u něho cítil v bezpečí. Může být sice zpočátku trochu nervózní, ale musí svému lékaři důvěřovat. Dobrý zubař si totiž uvědomuje, že pokud se mu pacient bude v křesle svíjet, cukat, křičet, a mít tendenci prchat, nemůže odvést kvalitní práci. Musí se především dobře soustředit na to, co dělá, a k tomu potřebuje pacienta klidného, proto včas také aplikuje anestetikum. Týká se to jak extrakcí zubů, tak i práce zubní vrtačky a pochopitelně i odstraňování nervů u poškozených zubů, čištění kanálků a nasazování korunky. Nemusíte pak mít obavy, že vás něco bude bolet, a můžete být docela v poklidu.

zubař v ordinaci

Hygiena

Před návštěvou ordinace ji nesmíte zanedbat, vyčistit zuby je nutné velmi pečlivě, a to i mezizubním kartáčkem, případně mezizubní nití, je-li to třeba. Buďte ohleduplní také k zubaři a dopřejte si raději pokrm méně výrazné chuti, např. lehčí zeleninový salát a luštěninovou pomazánku. Jednak vám nebude páchnout z úst, což je typické např. pro hovězí guláš s cibulí a česnekem, a zároveň se nebudete cítit tak těžce a zákrok budete i lépe snášet.

čištění zubů

Alkohol a léky

Zdá-li se vám, že potřebujete před návštěvou zubní ordinace uklidnit, rozhodně nekombinujte alkohol a léky. S alkoholem se raději úplně rozlučte a s léky buďte opatrní, zvláště s vědomím, že zubař nasadí anestetika, což by způsobilo značnou zátěž na vaše srdce, játra a ledviny. Snažte se i lékům raději vyvarovat, a pokud jste nemocní, máte zvýšenou teplotu, jste nachlazení nebo máte dokonce chřipku, lékařský zákrok u zubaře odvolejte a přeobjednejte se na jiný termín.

Kvalitní rezervační systém se spoustou výhod

Každé fitness centrum po čase potřebuje vylepšit systém rezervace klientů. Ušetří to práci jak vám,..

Read more

Kvalitní rezervační systém se spoustou výhod

Každé fitness centrum po čase potřebuje vylepšit systém rezervace klientů. Ušetří to práci jak vám, tak i vašim zákazníkům. Když budete mít kvalitní systém, budete moci rychle odbavovat klienty na recepci jen pomocí načtení čárové kódu. Vaši zákazníci si navíc budou moct snadno a rychle dobít kredit na další lekce. Záleží jen na nich, jestli jim bude více vyhovovat nabití z domova pomocí platební brány, nebo raději zvolí možnost v hotovosti zaplatit přímo na recepci ve vašem centru.

sportovec

Díky přehlednému systému, který si můžete pořídit na stránkách Rezervační systém Fitness-rezervace navíc budete moci vytvářet neomezené množství aktivit. Každou z jednotlivých aktivit si pak budete moci nastavit přesně podle svých potřeb a požadavků. Využívat můžete navíc i službu kalendáře, takže budete snadno upravovat otevírací dobu, již zarezervované kurty na určitou hodinu a vytvářet nové události.

běhání

Pokud u svých lekcí nabízíte i malé věci navíc, můžete v systému snadno nastavit změnu ceny. Váš klient si pak bude moct zvolit, jestli připlatí o pár korun navíc a u lekce bude mít k dispozici ručník, cvičí podložku a pití, nebo si raději donese vše vlastní. Tohle je častý spor různých typů klientů. Někdo totiž na lekce chodí rovnou z práce nebo ze školy, takže nosit si s sebou vlastní podložku na cvičení je pro něho problematické. Někdo jiný naopak jede na cvičení z domova autem, takže ho více obtěžuje připlatit za půjčení něčeho, co si může přivést sám. Díky nastavení speciálních cen tento problém snadno vyřešíte a nepřidělá vám to žádnou práci ani starosti navíc.

Když nabízíte různé úrovně obtížnosti lekcí, i to můžete v systému svým klientům ukázat. Stačí u každé lekce nastavit počet hvězdiček podle obtížnosti, vaši klienti pak nemusí nic složitě hledat, ale zkrátka si vyberou tu lekci, která odpovídá jejich momentálním požadavkům na náročnost.

Penzion v Českých Budějovicích.

Chcete vyrazit na prodloužený víkend? Nebo snad na dovolenou? Rádi poznáváte nová místa, chodíte rádi..

Read more

Penzion v Českých Budějovicích.

Chcete vyrazit na prodloužený víkend? Nebo snad na dovolenou? Rádi poznáváte nová místa, chodíte rádi po různých hradech, zámcích, muzeích a přitom hledáte příhodné a levné ubytování?? Měli bychom pro vás nabídku jednoho Skvělého a levného penzionu, který je jako dělaný na vyjížďky do okolí, právě za různými pamětihodnostmi, ale také na výlety za turistikou, nebo cyklovýlety. Dokonce se v blízkosti nabízí i bazén, nebo koupaliště, kde můžete v letních měsících jen lenošit, opalovat se, nebo si zaplavat v chladivých vlnkách.

penzio

Toto výhodné a levné ubytování České Budějovice Penzionurudolfa se nabízí v centru Jihočeského kraje, v samotných Českých Budějovicích, ale nelekejte se, nebudeme vám nutit žádný pobyt v paneláku, je to ubytování v soukromém penzionku, který má skvělé dispozice svého umístění. Jedná se o penzion U Rudolfa, který vedou velice příjemní majitelé, jejich penzion má opravdu perfektní umístění, je opodál ruchu centra, poblíž příjemného parku a přitom v dochozí vzdálenosti od vyhlášeného náměstí Přemysla Otakara II. S jeho impozantní Sampsonovou kašnou. Svůj název nese toto náměstí podle zakladatele města, Přemysla Otakara II. V dávné minulosti bylo náměstí nazýváno Hlavním náměstím, později, po roce 1915 svůj název často měnilo, až se ustálil na dnešním pojmenování.

penzion

Kromě výše jmenované impozantní kašny můžeme na náměstí nalézt i pověstmi opředený bludný kámen a za prohlídku určitě stojí všechny historické budovy lemující náměstí.

Vypravte se do jižních Čech, nebudete litovat, vyjedete si na výlety, třeba na zámek Hluboká nad Vltavou nebo zámek Kratochvíle u Netolic, do Zoo Ohrada, na kopec Kleť, tam můžete vyjet i lanovkou a na sjezd dolů si vypůjčit koloběžku. Rozhodně je v okolí co vidět a program může být zajímavý i pro vaše děti.

Objednejte si pobyt v penzionu s předstihem, než bude už celý obsazený.

Ford Focus druhé generace je oblíbený a zároveň levný

Jednička se pyšnila nádherným vzhledem, který dvojka zcela nezdědila, ale o kladné vlastnosti nepřišla. Není..

Read more

Ford Focus druhé generace je oblíbený a zároveň levný

Jednička se pyšnila nádherným vzhledem, který dvojka zcela nezdědila, ale o kladné vlastnosti nepřišla. Není se čemu divit, že tento model je v Čechách jednou z nejprodávanějších ojetin. Vypadá slušně, jezdí hodně dobře a pořídit ho můžete za několik desítek tisíc korun, když budete chvíli hledat.

Možnosti přitom máte hned dvě, a to z roku 2004 a 2007. Rok 2004 byla skutečně slabým odvarem první generace a působila jako šedá myška. Naštěstí se v roce 2007 dočkala omlazení, a právě to je na trhu nejvyhledávanější. Mezi nejoblíbenější přitom patří zejména benzinové verze v combi provedení. Lákavá je nejen cena kolem 60 tisíc korun, ale také levné náhradní díly.

Černobílý Focus

Hatchback i combi

Vybírat můžete ze tří i pětidveřového hatchbacku a oblíbeného combi. Díky popularitě pětidveřového hatchbacku a combi je cena třídveřového vozu znatelně nižší. Pokud tedy nutně nepotřebujete využít zadní sedadla a nemáte malé děti, které potřebují speciální sedačku, jedná o zajímavou variantu. V případě klasiky máte k dispozici kufr s objemem 385 litrů, v combi variantě celých 475 litrů.

Tažné zařízení Ford Focus se hodí na všechny jeho typy a pokud ho ojetina nemá při koupi, nezoufejte. Můžete si ho totiž dokoupit a nechat nainstalovat od odborníků. Koule se vám zaručeně v budoucnosti bude hodit, i když si to nyní možná nemyslíte. Nicméně je mnohem lepší ji mít, než si potom půjčovat auto od známého, protože si nebudete moci připojit káru.

Ford Focus auto

Má nějaká negativa?

Za začátek řekněme, že opravy jsou ve většině případů velmi jednoduché a finančně nenáročné, protože tento model netrápí žádné velké poruchy. Počítat ale musíte s tím, že snadno koroduje a potřebuje trochu péče. Setkat se můžete také s prodíráním hadic od turba, s podtlakovým okruhem EGR ventilu a obecně s potížemi s turbem. To ale není nic neobvyklého. Při pravidelné údržbě a výměně oleje max. každých 15 000 km se vyhnete mnoha potížím.