Kam se vydat, cestujete-li do Dubaje

Dubaj je velmi univerzální místo, kde si každý najde to své. Milovníci koupání a slunění..

Read more

Kam se vydat, cestujete-li do Dubaje

Dubaj je velmi univerzální místo, kde si každý najde to své. Milovníci koupání a slunění si zde užijí krásné moře a čisté pláže. Milovníci atrakcí a zábavy se zamilují do místních zábavních parků a gigantických nákupních center. Milovníci dobrého jídla zase mohou vyzkoušet gastronomii napříč celým světem. Ovšem každého, kdo do města přijede, musí naprosto ohromit místní architektura od všech světoznámých architektů a umělců. Ale Dubaj není jen o betonovém a přetechnizovaném městě, můžete klidně vyrazit i do neskutečné přírody či pouště dál za město. Co byste si ale určitě v Dubaji neměli nechat ujít je:
panorama dubaje
Burj Khalifa
Jedná se o nejvyšší budovu na světě, měří neuvěřitelných 828 metrů. Vstup do této budovy je z obchodního centra Dubai Mall, což asi nikoho nepřekvapí, ale je to největší obchodní centrum na světě.

Mall Of the Emirates
Jedná se o naprosto neuvěřitelné obchodní centrum, kde najdete kluziště, obrovská akvária a je to sice k neuvěření, ale dokonce je zde i zasněžená sjezdovka s lanovkou. Je to také jeden z mála obchodních domů na světě, kde jsou obchody s luxusními světovými značkami.

Světelný park – Dubai Garden Glow
Skvělý večerní výlet! Je to park, kde vše svítí, také je zde několik stánků s občerstvením a najdete zde i ledový park a park s dinosaury. Je to místo, kde si můžete pořídit plno krásných fotografií.

Pláže v Dubaji
V Dubaji je nespočet nádherných a udržovaných pláží, na většině pláží lze chytit i wifi signál. Samozřejmostí je plno stánků s občerstvením a nejrůznější atrakce pro děti i dospělé.
Tradiční souky
Je to klasická muslimská tržnice s kořením a suvenýry, je specifická v tom, že se tady stále ještě hodně smlouvá o ceně, na jiných tržnicích už smlouvání příliš nefrčí.
hotel burj al arab
Safari výlet do pouště
Výlet si můžete vybrat dle libosti, můžete vyrazit na projížďku autem nebo na velbloudovi a poznávat okolí nebo také můžete vyrazit za adrenalinem v autě nebo na čtyřkolce na písčitých dunách.