Chraňte se při sportu před sluncem

Sportování venku je skvělé. Pobyt na čerstvém vzduchu má skvělý vliv nejen na naše fyzično,..

Read more

Chraňte se při sportu před sluncem


Sportování venku je skvělé. Pobyt na čerstvém vzduchu má skvělý vliv nejen na naše fyzično, ale také na naši psychiku. V létě, ale koneckonců i na jaře nebo na podzim, musíme ale naše tělo chránit před UV zářením, které produkuje slunce. Nezapomeňte tedy během pobytu na slunci zůstat hydratovaní a také chránit svoji pokožku a oči. Jak na to?

Vhodný oděv

Důležitý je samozřejmě vhodný oděv. Existují například trička, které odpuzují UV záření. Je jasné, že v létě nebudete chtít nosit dlouhé kalhoty a trička s dlouhým rukávem, abyste se chránili před sluncem, proto je toto oblečení dobrou variantou. Chraňte ale alespoň svojí hlavu, pomocí kšiltovky nebo šátku.

sport

Sluneční brýle

Sluneční brýle by měli být při sportování na slunci samozřejmostí. Chrání váš zrak před poškozením, jelikož slunce dokáže váš zrak vážně poškodit. Abyste se opravdu chránili, budete potřebovat kvalitní sportovní sluneční brýle.

Opalovací krém

Samozřejmě, jednou z nejspolehlivějších ochran před sluncem je kvalitní oplaovací krém. Abyste si byli jistí, že se dostatečně chráníte, zvolte opalovací krém s ochranným faktorem alespoň 50. Pečlivě ho aplikujte na všechny části těla, která nejsou zakrytá oblečením. Nezapomeňte na obličej a uši. A nezapomeňte každých několik hodin krém reaplikovat.

cyklistika

Hydratace

Při pobytu na slunci je také velmi důležitá hydratace. Mějte u sebe při sportu vždy dostatek tekutin a nezapomínejte pít. Během horka ztrácíte tekutiny prostřednictvím potu daleko rychleji než v chladném počasí, proto tomu musíte úměrně zvýšit i příjem tekutin.

Sportujte ve správnou dobu

Vyhýbejte se sportování venku v pravé poledne a krátce po něm. Během této doby jsou paprsky slunce nejsilnější. Ideální je, pokud se vydáte ven brzy ráno, nebo naopak k večeru, kdy již slunce nezáří tak silně.