Výběr způsobu stravování není jednoduchý

Přemýšlíte-li o své postavě, možná jste došli k tomu, že nevypadáte tak, jak by se..

Read more

Výběr způsobu stravování není jednoduchý

Přemýšlíte-li o své postavě, možná jste došli k tomu, že nevypadáte tak, jak by se vám zcela líbilo. Ať už to má jakékoliv důvody, je dobré si uvědomit, že taková situace má vždy nějaké řešení. Stačí se podívat na nespočet stravovacích režimů, které vás mohou pomaleji či rychleji přiblížit k vaší vytoužené postavě. Příkladem je proteinová dieta, případně pak keto-dieta nebo takzvané nízkosacharidové stravování. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv z těchto možností, mějte jasno v tom, že jde o běh na dlouhou trať. Rozhodně nemůžete pojmout dietu jako něco, co po dosažení výsledků opustíte. Je třeba jít si pevně za svým, a co více, je třeba u daného stravovacího režimu zůstat i po dosažení svých cílů.
měření kalorií

Proč je třeba udržovat zdravý životní styl napořád?

Tělo se neustále mění, a s tím i to, jak vypadá. Proto je zřejmé, že pokud budete jíst hodně a málo se hýbat, budete přirozeně nabírat na hmotnosti. Vaše tělo si totiž bude myslet, že chcete uložit potravu na horší časy, navíc kalorie, které tělo získá z příjmu potravin, nedokáže využít naplno. Proto je třeba pochopit, proč je třeba, abyste dodržovali zdravý životní styl po celou dobu vašeho života, nikoliv jenom tehdy, když jste nespokojeni se svou postavou.
kardio cvičení na rotopedu

Jaké stravovací režimy dokážou pomoci?

Ať už se vydáte jakýmkoliv směrem, pamatujte si následující:
Není vhodné pravidelně hladovět, neboť se tím ochuzujete o živiny, které vaše tělo potřebuje. Něco jiného jsou však přerušované půsty, které naopak mohou přinést mnoho benefitů.
Je třeba vyvarovat se kombinaci nadměrného příjmu sacharidů a tuků, neboť tato kombinace ve zvýšeném příjmu může za takřka všechny civilizační nemoci současnosti.
– Pakliže si zvyknete na určitý stravovací režim, který vám bude vyhovovat, měli byste u něj zůstat, jak to jenom bude možné. Časté změny tělu nedělají dobře.
Pokud chcete mít představu, jaká dieta je pro vás ideální, využijte kalkulačku https://www.prodietix.cz/eshop/diet-calculator/, která vám pomůže určit váš směr.