Vlastní bydlení za méně peněz

Zvláště v poslední době, kdy dochází k razantnímu nárůstu cen nemovitostí, přichází ke slovu hledání..

Read more

Vlastní bydlení za méně peněz

Zvláště v poslední době, kdy dochází k razantnímu nárůstu cen nemovitostí, přichází ke slovu hledání méně finančně náročných alternativ. Jednou z nich je bydlení v mobilním domě, jedná se o nízkonákladové bydlení http://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/e-podani-onz.htm jeho majitel může využívat vlastní prostor, moderní spotřebiče a komfort za nižší pořizovací cenu. Dodavatelská firma vám nabídne typizované domy, některé z nich je možné ještě upravit podle vašich představ, nebo individuální řešení vašich požadavků. Zpravidla dům přivezou a postarají se o jeho správné usazení.
mobilní dům interiér
Všechno začalo v USA, kdy kvůli nutnosti cestovat za prací, lidé potřebovali obydlí, které bylo možné přemísťovat. Postupně se z karavanů stávaly vícepokojové domy a jejich používání se rozšířilo i do Evropy.
I levné mobilní domy, původně určené v našich zeměpisných šířkách jen k rekreaci nebo sezónnímu bydlení, mohou být po zateplení a vybavení topením využívány celoročně. Provozní náklady na vytápění jsou s ohledem na používané druhy tepelných izolací a oken s malými tepelnými ztrátami velmi nízké.
Velkou výhodou je rychlá realizace stavby a fakt, že není potřeba stavební povolení. Domy jsou velmi šetrné k životnímu prostředí, bývají konstruovány převážně z přírodních materiálů a po skončení doby životnosti je lze téměř kompletně recyklovat. V případě prodeje je možné dům jednoduše odvézt.
Dům je možné pro zajištění komfortu jeho obyvatel připojit k inženýrským sítím, jeho údržba není nikterak náročná ani častá, měl by ji zvládnout téměř každý vlastními silami.
západ slunce dům
Má to však i určité nevýhody. Na pořízení domu není možné sjednání hypotéky, je nutno jej financovat z vlastních zdrojů nebo formou jiného úvěru. Je třeba počítat s omezenou životností, ta se počítá v desítkách let. Vnitřní prostory, jak vyplývá z povahy domu, jsou menší než v klasickém domě, pro vícečlennou rodinu je takové bydlení nepříliš vhodné.