Svatební šaty v barvách

Již od malička každá malá holčička sní o svém svatebním dni a s ním neoddělitelně..

Read more

Svatební šaty v barvách

Již od malička každá malá holčička sní o svém svatebním dni a s ním neoddělitelně spjatých bílých šatech, ve kterých budeme nepřehlédnutelné, neodolatelné a zkrátka jako princezny. Čím je ale dáno, že tyto šaty musí být právě v bílé barvě?
Odpovědí na tuto prostou otázku, vám mohu poskytnout několik. První je symbolika přímo bílé barvy, což se uplatňovalo hlavně v minulosti. Bílá barva je totiž synonymem pro nevinnost a nedotčenost před bohem. V minulosti totiž bylo naprostou samozřejmostí, že byla nevěsta až do svatební noci panna. Toto odůvodnění tedy v dnešních dobách svou pointu zcela ztrácí.Korsetové svatební šaty bílé
Dalším důvodem, který přispěl k tomu, že se tato barva stala neoddělitelně spjatou se svatebním dnem je inspirace anglickou královnou Viktorií, jež svůj svatební den slavila v 19. století a sáhla právě po dlouhých šatech této barvy. Myslím, že ani královna sama nevěděla, jak tímto výběrem převrátí svět svatební módy. Od této chvíle totiž každá nevěsta toužila právě po těchto šatech, aby se alespoň na jeden den mohla přiblížit a prožít svůj den jako královna.
Jak jistě víte, tato tradice se zachovala až do dnešních dní, kdy je ještě stále nejčastěji volenou barvou. Ovšem výjimkou již nejsou ani barvy krémové, meruňkové, lehce tyrkysové, fialové nebo růžové. Samotná volba je už ale na nevěstě a jistě není na závadu, když nechce jít s proudem a udělá vítanou změnu. Každá žena ví moc dobře, jaká barva sluší, ladí k vlasům a barvě očí, lichotí tvaru její postavy nebo se v ní zkrátka cítí neodolatelně a příjemně. Jakou barvu Svatební šaty společenské plesové zvolit už je tedy jen na vás.nevěsta
V různých zemích světa se ovšem setkáváme s různými tradicemi. V Indii se nejčastěji setkáváme se svatebními šaty laděnými do červených barev https://www.i-divadlo.cz/divadlo/divadlo-na-fidlovacce/pet-ve-stejnych-satech kterým nechybí bohaté zdobení a velká spousta šperků. V Africe se fantazii také meze rozhodně nekladou. Nevěsty zde chodí oděny do šatů pestrobarevných barev a ničím nezvyklým nejsou ani šaty v barvě šedé, které mají především praktické využití, protože na nich nejsou tak moc vidět případné nečistoty.