Proč stavět dům na klíč na Vysočině

Dům nebo byt Kdo z vás se rozhoduje o tom, zda se postavit na vlastní..

Read more

Proč stavět dům na klíč na Vysočině

Dům nebo byt

Kdo z vás se rozhoduje o tom, zda se postavit na vlastní nohy a přestat vyhazovat značné sumy každý měsíc v podobě nájemného, které padají do cizí kapsy, má dvě základní možnosti: Buď si pořídí vlastní byt v bytovém domě, anebo vsadí na rodinný dům či rekreační nemovitost. Každé řešení má své určité výhody, ale přece jen převažují ty v souvislosti s vlastním domem. V bytě odpadá řada starostí o jeho údržbu, ale o to větší náklady jsou v platbách do společného fondu oprav a navíc o údržbě objektu rozhodují všichni spoluvlastníci na domovních schůzích. Pokud chcete bydlet úsporně, pečovat o dům podle svého uvážení a ještě si užít vlastní zahradu, vsaďte raději na dům na klíč na Vysočině hbstavby.com.

moderní kuchyně ve vlastním domě

V rodinném domě si sami volíte řešení, která mohou být velmi úsporná, co se týče nákladů na bydlení, a to je v dnešní době zásadní. Lze tu vybudovat fotovoltaiku a sluneční kolektory na ohřev vody, mít vlastní zdroj pitné vody, dům vytápět krbem s teplovodným výměníkem a kuchyňský sporák lze připojit na zásobník čistého propanu či propan-butanu, takže se pomyslně odstřihnete i od dodavatelů zemního plynu.

jarní zahrada

Na lokalitě velmi záleží

Rodinné domy na klíč se staví po celé republice, ovšem máte-li v tomto ohledu „volné ruce“, vyplatí se zvážit všechny vhodné lokality a vyloučit ty problematické. Jednou z těch pozoruhodných je Českomoravská vrchovina, jinými slovy Vysočina. Již za socialismu se o ní zmínila hudební skupina Plavci, aby nám připomněla, jak krásný kout naší země to je.

Je to poměrně rozsáhlé území od Jindřichova Hradce přes Pelhřimov, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Jihlavu až k Třebíči a Znojmu, je zde nižší hustota zalidnění, minimální vliv průmyslové výroby a naopak zde převažují přírodní úkazy s překrásnými výhledy do krajiny, rozsáhlými lesy a loukami. Kdo se tu rozhodne žít, určitě svého rozhodnutí nebude litovat.