Bez přepravky ani ránu

Můžeme se hádat s ekologickými aktivisty, ale bez plastů to na světě už nebude fungovat…

Read more

Bez přepravky ani ránu

Můžeme se hádat s ekologickými aktivisty, ale bez plastů to na světě už nebude fungovat. Chcete příklad? Obyčejná plastová přepravka. Moje absolutní nezbytnost. Skládací plastovou přepravku vozím v autě a mám ji ozdobenou barevnou lepící páskou. Proč? No protože ji složenou běžně vložím do nákupního košíku a v některých supermarketech mě nařkli, že je nová a nechci ji zaplatit. A výhody plastové přepravky? Na pokladně musíte vše z vozíku vyndat na běžící pás a když zboží projde rukama slečny pokladní, dávám už zboží do plastové přepravky, která se rozložená vejde v pohodě do vozíku. Žádné igelitové ani papírové tašky, ekologové mohou zatleskat. Z vozíku už vytáhnu vše rovnou v přepravce. Přepravka do auta, to je jistota, že se obsah tašky nerozsype po celém kufru.

přepravky

Do plastové přepravky běžně balím věci, když jedeme na dovolenou. Už máme vyzkoušeno, že do kufru auta nám vlezou dvě přepravky nad sebou a nemusím tahat spoustu malých tašek a skládat ve do kufru jako puzzle. Chodím fotit do přírody a často používám gumové holínky, v kterých se pochopitelně nedá řídit auto. Takže po návratu k autu se potřebuji přezout a málokdy mám možnost gumáky někde opláchnout, takže jsou od bláta. Kam s nimi? No přece do plastové přepravky, s kterou je odnesu až do koupelny, kde můžu jak gumáky, tak přepravku lehce umýt vodou. To je totiž další výhoda plastové přepravky, je omyvatelná vodou, což byste s papírovou taškou udělat nemohli.

přepravky

Existují i plastové přepravky, které nejsou skládací, ale jsou stohovatelné. Těch využívám v rohu pokoje, protože mým dalším koníčkem je háčkování. Jen někdo s podobným koníčkem tuší, kolik klubíčka přízí a vln, ve všech možných barvách, plus rozdělané práce, kolik to zabere místa a jak je to neskladné, pokud to všechno máte v taškách či pytlících. Takže za mě jednoznačně, plastové přepravky ano!