Betonové ploty Znojmo ctí vaše soukromí

Zvědaví či nepříjemní sousedé – sousedské vztahy nejsou dnes zrovna ideální, a pokud máte na..

Read more

Betonové ploty Znojmo ctí vaše soukromí

Zvědaví či nepříjemní sousedé – sousedské vztahy nejsou dnes zrovna ideální, a pokud máte na dobré sousedy štěstí, můžete si gratulovat. Tehdy se vyplatí mezi parcelami vysázet živý plot, nebo vztyčit jen dřevěné plaňky či ocelové trubky s nataženým pletivem. Takoví lidé se i rádi navštěvují a součástí plůtku bývají i nízké vchodové branky. Atmosféra je pak mezi lidmi uvolněná, pohodová, a přispívá k lepší kvalitě vlastního života.

plot z betonu

To je však ideální stav, a ačkoli bychom se měli i ve vlastním zájmu snažit o něco takového, vždy musíme ponechat prostor tomu druhému, aby k nám měl vztah takový, jaký nejlépe umí. A pokud to není zrovna v té době láskyplná osobnost, nezbývá nic jiného, než se odstěhovat, anebo alespoň oplotit parcelu tak, abychom na sebe neviděli.

Jak rychle postavit plot, přes který není vidět

Máme několik možností – buď vybudovat výkopovou rýhu po celé délce pozemku, zalít ji betonem a na tento sokl začít stavět bloky z tvárnic či z cihel. Je to tradiční způsob, velmi účinný a efektivní, ale zbytečně nákladný a zdlouhavý.

pták na plotě

Vsaďte raději na moderní betonové ploty Znojmo https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-znojmo/, které lze postavit i v kterékoli jiné lokalitě. Staví se podobně jako dětská stavebnice – nejprve se vyměří rozestup svislých sloupků, ty se zabetonují do země pouze v lokálních otvorech, nikoli ve vykopané rýze po celé délce parcely, a poté se do drážek ve sloupcích zasunou tenké desky. Ty se vyrábí v mnoha vzhledových provedeních, lze je kombinovat se dřevem a dobře sladit s okolní zástavbou. Výstavba betonového plotu vás vyjde levněji a zároveň trvá mnohem kratší dobu.

A co vám betonové oplocení poskytne? Pochopitelně zázemí, není přes něj vidět a může být vztyčen až do výšky půl druhého metru. Lze jej vyzdobit truhlíky s květinami a doplnit okrasnými dřevinami. Je zcela bezúdržbový a jeho životnost se odhaduje přibližně na padesát let.