Podle stavu pleti poznáte, že je něco v nepořádku

Jak už si mnoho z nás vyzkoušelo doslova na vlastní kůži, výrazně se na ní..

Read more

Podle stavu pleti poznáte, že je něco v nepořádku

Jak už si mnoho z nás vyzkoušelo doslova na vlastní kůži, výrazně se na ní může podepsat zejména stres. Pokud tedy saháte po korektoru častěji, než vám je milé, zkuste zapátrat po příčinách ve svém životním stylu.

I když nám moderní kosmetika nabízí stále lepší způsoby, jak jakékoliv chyby krásy zamaskovat, dlouhodobé problémy s pokožkou bychom neměli brát na lehkou váhu. Jak však poznat, že v nich má prsty právě stres, a jak jim předejít?
mrzutý obličej

Kruhy pod očima. Pokud vám do pozdního večera pípají upozornění na mobilu a bojíte se, jak druhý den stihnete všechny povinnosti, není divu, že se marně snažíte usnout. Kruhy pod očima pak na sebe nenechají dlouho čekat. Před spaním proto už jen relaxujte a spánek zkuste přivolat například heřmánkovým čajem.

Suchá kůže. Věděli jste, že stres může zapříčinit i vysušenou pokožku? A to především, pokud kvůli nabitému rozvrhu zapomínáme pít dostatek vody. Vláhu můžete své pleti dodat i zvenku kvalitním krémem, ale zdravý pitný režim to naplno nenahradí. Pokud tedy často bojujete s dehydratací, zkuste si pomoci například zeleninou s vysokým obsahem vody, jako je čerstvá okurka, rajčata nebo celer.

Vrásky. Říká se, že podle vrásek snadno zjistíme, jaký člověk jsme. Na naší pleti se totiž nejvíce podepíší právě ty výrazy, které děláme nejčastěji. Pokud tedy nechcete, aby hluboké vrásky "krášlily" například vaše čelo, zkuste se na svět více usmívat. Zralejší pleti určitě dopřejte i kvalitní péči určenou pro váš věk.
akné na obličeji

Akné. I u šťastlivců, kteří obyčejně nemají s akné problém, může stres napáchat velkou neplechu. Chcete-li své kůži pomoci s akné bojovat, ani v nejrušnějších dnech byste neměli zanedbávat péči o svou pleť. Mezitím zapracujte na odstranění faktorů, které vám pocity stresu vyvolávají.

Vyrážka. Stres zatěžuje celý organismus, není tedy divu, že zhorší i vyrážky a ekzémy. Vaší kůži v takovém případě dopřejte šetrnou kosmetiku, která je k tomu určená. Jakékoliv jiné přípravky by totiž mohly problémy jen zhoršit.