Cookovy ostrovy – kvetoucí ráj

Na Cookových ostrovech, v srdci Polynésie, se setkává turista se zdejším stylem života a s přátelskými lidmi,..

Read more

Cookovy ostrovy – kvetoucí ráj

Na Cookových ostrovech, v srdci Polynésie, se setkává turista se zdejším stylem života a s přátelskými lidmi, kteří znázorňují ospalou pohodovou křesťanskou společnost, která je zkombinovaná se zbytky horkokrevnosti někdejších místních kanibalů.
jižní alpy
·         Na Cookových ostrovech se také setká turista na každém kroku s tropickými keři, které zde vyrůstají téměř jako plevel. Jejich květy nosí ženy na ostrovech ve vlasech jako přirozený parfém. Těchto keřů s květy je zde všude okolo tolik, že si Polynésanky mění čerstvé květy za uchem až několikrát za den. Jakmile jeden květ uvadne, utrhnou si a vloží za ucho květ nový.
·         Mimoto zde na ostrovech slouží květ ve vlasech také jako společenský symbol. Zdejší muži podle květů mohou na první pohled rozeznat, která žena je vdaná, a která je ještě svobodná. Svobodné dívky si vkládají květ za pravé ucho, naopak vdané ženy za levé.
·         Květy tu též místní ostrované vítají turisty na letišti. Všichni návštěvníci, a to bez rozdílu pohlaví, po příletu opouštějí později letiště s květinovým věncem kolem krku. Toto květinové uvítání u pasové kontroly zde představuje jediné setkání s tím, čemu se říká turistický průmysl.
mount cook

Prázdné pláže

Na Cookových ostrovech se nenacházejí nijak velké hotely od mezinárodních řetězců. A zrovna tak žádné billboardy, ani žádné světové obchodníky. Dokonce tady neuvidíte ani řádkovou inzerci v lokálním černobílém deníku. Turista se může ubytovat ve zdejších penzionech, které se dělí na levné batůžkářské noclehárny, až po milionářské rezidence. Nakoupit je na ostrovech potom možné u několika zdejších polynéských obchůdků.
cookovy ostrovy
·         Přesto však, potkat zde turistu mimo letiště, je překvapivě vzácné.
·         Na pláži je možné si zvolit to, že buď budete sdílet prostor pláže s místními snědými domorodci, anebo si najdete zcela opuštěné místo. 
·         Také veliké množství penzionů pro turisty zeje prázdnotou.

Cookovy ostrovy – kvetoucí ráj
Ohodnoťte příspěvek